Konaklama ve Yurt Olanakları

KONAKLAMA VE YURT

  • Yüksekokulumuz öğrencilerinin kalabileceği Tercan Kaymakamlığı Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına ait, Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsisli 96 kişi kapasiteli Erkek öğrenci yurdu ile 104 kişi kapasiteli Kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. 2013 Mart ayı itibari ile tüm odalarda sınırsız internet erişimi mevcuttur.
  • Erkek ve kız öğrenci yurtları Yüksekokulumuza 500 metre mesafede bulunmaktadır.
  • Ayrıca Üniversite öğrencilerine hitap eden yaklaşık 50 şer yatak kapasiteli 3 adet  özel erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.  Özel yurtlardan bazıları kız öğrencilere yönelikte hizmet vermektedir.

BURS ve PART TIME ÇALIŞMA OLANAKLARI

2012-2013 Öğretim yılında  Yüksekokulumuzda öğrenim gören ihtiyaç  sahibi öğrencilerimize çeşitli kamu-kuruluş ile sivil toplum örgütlerinden burs olanakları sağlanmıştır.

Üniversite ve ilçe yönetiminin desteği ile haftalık ders programı elverişli olan bir çok öğrencimize part time çalışma imkanları sağlanmıştır.

Bu bağlamda yaklaşık 100 kadar öğrencimize değişik miktarlarda nakti yardım yapılmıştır. Ayrıca üniversitemizin ve yüksekokulumuzun kendi mediko-sosyal imkanları  doğrultusunda  ihtiyaçlı öğrencilerimize yemek bursu verilmiştir.