Ders Programları

 

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı güz yarıyılı ders programlarını bu linkten indirebilirsiniz!

TERCAN MESLEK YÜKSEKOKULU
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI
SOSYAL HİZMETLER VE DANIŞMANLIK BÖLÜMÜ
SOSYAL HİZMETLER PROGRAMI
HAFTALIK DERS PROGRAMI
SOSYAL HİZMETLER PROGRAMI 1.SINIF SOSYAL HİZMETLER PROGRAMI 2.SINIF
GÜN. GİRİŞ ÇIKIŞ DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM. DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM.
PAZARTESİ 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
11:00 11:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
13:00 13:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ İnsan Dav. ve Sos. Çevre 01 İ.AKEREN
14:00 14:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ İnsan Dav. ve Sos. Çevre 01 İ.AKEREN
15:00 15:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ İnsan Dav. ve Sos. Çevre 01 İ.AKEREN
16:00 16:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ
SALI 08:00 08:50
09:00 09:50 Felsefeye Giriş 01 B.DAĞLI Adli Sosyal Hizmet 02 E. CANALAN
10:00 10:50 Felsefeye Giriş 01 B.DAĞLI Adli Sosyal Hizmet 02 E. CANALAN
11:00 11:50 Felsefeye Giriş 01 B.DAĞLI Adli Sosyal Hizmet 02 E. CANALAN
13:00 13:50 Genel Matematik 01 E.BİLİCİ Sos.Hiz. Görüşmel. ilke ve Teknikl. 02 İ.AKEREN
14:00 14:50 Genel Matematik 01 E.BİLİCİ Sos.Hiz. Görüşmel. ilke ve Teknikl. 02 İ.AKEREN
15:00 15:50 Afetlerde Sosyal Hizmet 01 E. CANALAN
16:00 16:50 Afetlerde Sosyal Hizmet 01 E. CANALAN
ÇARŞAMBA 08:00 08:50
09:00 09:50 Genel Ekonomi 01 İ.AKEREN Halkla İlişkiler 02 B.DAĞLI
10:00 10:50 Genel Ekonomi 01 İ.AKEREN Halkla İlişkiler 02 B.DAĞLI
11:00 11:50 Genel Ekonomi 01 İ.AKEREN Halkla ilişkiler 02 B.DAĞLI
13:00 13:50 Sosyal Hizmete Giriş 02 İ.AKEREN
14:00 14:50 Sosyal Hizmete Giriş 02 İ.AKEREN
15:00 15:50 Sosyal Hizmete Giriş 02 İ.AKEREN Girişimcilik 01 K.ORMAN
16:00 16:50 Girişimcilik 01 K.ORMAN
PERŞEMBE 08:00 08:50
09:00 09:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-II C.B. KARGI Sosyal Pol.ve Sosyal Hiz Yön 01 İ.AKEREN
10:00 10:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-II C.B. KARGI Sosyal Pol.ve Sosyal Hiz Yön 01 İ.AKEREN
11:00 11:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-II C.B. KARGI Sosyal Pol.ve Sosyal Hiz Yön 01 İ.AKEREN
13:00 13:50 Sosyolojiye Giriş 01 E. CANALAN Madde Bağıml. ve Sos. Hizmet 02 İ.AKEREN
14:00 14:50 Sosyolojiye Giriş 01 E. CANALAN Madde Bağıml. ve Sos. Hizmet 02 İ.AKEREN
15:00 15:50 Sosyolojiye Giriş 01 E. CANALAN
16:00 16:50
CUMA 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR Çocuk Suçluluğu ve Sos.Hiz. 02 E. CANALAN
11:00 11:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR Çocuk Suçluluğu ve Sos.Hiz. 02 E. CANALAN
13:00 13:50 Kriz Yönetimi 01 E. CANALAN
14:00 14:50 Kriz Yönetimi 01 E. CANALAN
15:00 15:50
16:00 16:50

 

MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ
İS SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROGRAMI
HAFTALIK DERS PROGRAMI
İŞ SAĞ. VE GÜV.PROGRAMI 1. SINIF İŞ SAĞ. VE GÜV.PROGRAMI 2. SINIF
GÜN. GİRİŞ ÇIKIŞ DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM. DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM.
PAZARTESİ 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
11:00 11:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
13:00 13:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Taşıma ve Depolama 03 F.BİROL
14:00 14:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Taşıma ve Depolama 03 F.BİROL
15:00 15:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Yangın ve Yangından Korunma 03 C.B.KARGI
16:00 16:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Yangın ve Yangından Korunma 03 C.B.KARGI
SALI 08:00 08:50
09:00 09:50 Arama ve Kurtarma Bilgisi 12 C.B.KARGI
10:00 10:50 Genel Kimya 03 T.Ö.SÖKMEN Arama ve Kurtarma Bilgisi 12 C.B.KARGI
11:00 11:50 Genel Kimya 03 T.Ö.SÖKMEN Arama ve Kurtarma Bilgisi 12 C.B.KARGI
13:00 13:50 Matematik 01 E.BİLİCİ Yapı İşlerinde İSG 12 F.BİROL
14:00 14:50 Matematik 01 E.BİLİCİ Yapı İşlerinde İSG 12 F.BİROL
15:00 15:50 Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
16:00 16:50 Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
ÇARŞAMBA 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Temel Fizik 03 T.Ö.SÖKMEN İlk Yardım 12 C.B.KARGI
11:00 11:50 Temel Fizik 03 T.Ö.SÖKMEN İlk Yardım 12 C.B.KARGI
13:00 13:50
14:00 14:50 Makine ve Techizatta İSG 03 E.DEMİR
15:00 15:50 Makine ve Techizatta İSG 03 E.DEMİR Girişimcilik 01 K.ORMAN
16:00 16:50 Makine ve Techizatta İSG 03 E.DEMİR Girişimcilik 01 K.ORMAN
PERŞEMBE 08:00 08:50
09:00 09:50 Bilgi ve iletişim Teknolojisi Blab-II C.B.KARGI
10:00 10:50 Bilgi ve iletişim Teknolojisi Blab-II C.B.KARGI
11:00 11:50 Bilgi ve iletişim Teknolojisi Blab-II C.B.KARGI
13:00 13:50 İş Sağlığı ve Güvenliği 2 12 E.DEMİR
14:00 14:50 İş Sağlığı ve Güvenliği 2 12 E.DEMİR
15:00 15:50 Maden İşlerinde İSG 12 F.BİROL
16:00 16:50 Maden İşlerinde İSG 12 F.BİROL
CUMA 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR Sağlık Kurumlarında İSG 12 E.DEMİR
11:00 11:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR Sağlık Kurumlarında İSG 12 E.DEMİR
13:00 13:50 İş Sağlığı ve Güvenliğine Giriş 03 F.BİROL
14:00 14:50 İş Sağlığı ve Güvenliğine Giriş 03 F.BİROL
15:00 15:50 İş Sağlığı ve Güvenliğine Giriş 03 F.BİROL
16:00 16:50

 

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ
BİLGİSAYAR PROGRAMI
HAFTALIK DERS PROGRAMI
BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI 1. SINIF BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI  2. SINIF
GÜN. GİRİŞ ÇIKIŞ DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM. DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM.
PAZARTESİ 08:00 08:50
09:00 09:50 Mikro Denetleyiciler Blab-III F.ÇAĞLAR
10:00 10:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ Mikro Denetleyiciler Blab-III F.ÇAĞLAR
11:00 11:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
13:00 13:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Görsel Programlama-I Blab-I F.ÇAĞLAR
14:00 14:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Görsel Programlama-I Blab-I F.ÇAĞLAR
15:00 15:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Görsel Programlama-I Blab-I F.ÇAĞLAR
16:00 16:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Görsel Programlama-I Blab-I F.ÇAĞLAR
SALI 08:00 08:50 Veri Tabanı-I Blab-I F.ÇAĞLAR
09:00 09:50 Veri Tabanı-I Blab-I F.ÇAĞLAR Grafik ve Animasyon-II Blab-II E.BAYSAL
10:00 10:50 Veri Tabanı-I Blab-I F.ÇAĞLAR Grafik ve Animasyon-II Blab-II E.BAYSAL
11:00 11:50 Veri Tabanı-I Blab-I F.ÇAĞLAR Grafik ve Animasyon-II Blab-II E.BAYSAL
13:00 13:50
14:00 14:50
15:00 15:50 Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
16:00 16:50 Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
ÇARŞAMBA 08:00 08:50 Ofis Yazılımları Blab-III E.BİLİCİ
09:00 09:50 Ofis Yazılımları Blab-III E.BİLİCİ
10:00 10:50 Ofis Yazılımları Blab-III E.BİLİCİ Sensörler Blab-I F.ÇAĞLAR
11:00 11:50 Ofis Yazılımları Blab-III E.BİLİCİ Sensörler Blab-I F.ÇAĞLAR
13:00 13:50 Programl. Temelleri Blab-I F.ÇAĞLAR
14:00 14:50 Programl. Temelleri Blab-I F.ÇAĞLAR
15:00 15:50 Programl. Temelleri Blab-I F.ÇAĞLAR Girişimcilik 01 K.ORMAN
16:00 16:50 Programl. Temelleri Blab-I F.ÇAĞLAR Girişimcilik 01 K.ORMAN
PERŞEMBE 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50
11:00 11:50
13:00 13:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Sunucu İşletim Sistemleri Blab-III E.BAYSAL
14:00 14:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Sunucu İşletim Sistemleri Blab-III E.BAYSAL
15:00 15:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Sunucu İşletim Sistemleri Blab-III E.BAYSAL
16:00 16:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Sunucu İşletim Sistemleri Blab-III E.BAYSAL
CUMA 08:00 08:50
09:00 09:50 Paket Programlar Blab-II İ.GÜLÜŞ
10:00 10:50 Bilgisayar Donanımı Blab-III E.BAYSAL Paket Programlar Blab-II İ.GÜLÜŞ
11:00 11:50 Bilgisayar Donanımı Blab-III E.BAYSAL
13:00 13:50 İnternet Programcılığı-I Blab-II E.BAYSAL
14:00 14:50 İnternet Programcılığı-I Blab-II E.BAYSAL
15:00 15:50 İnternet Programcılığı-I Blab-II E.BAYSAL
16:00 16:50 İnternet Programcılığı-I Blab-II E.BAYSAL

 

ELEKTRİK VE ENERJİ BÖLÜMÜ
ELEKTRİK PROGRAMI
 HAFTALIK DERS PROGRAMI
ELEKTRİK PROGRAMI 1. SINIF ELEKTRİK PROGRAMI  2. SINIF
GÜN. GİRİŞ ÇIKIŞ DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM. DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM.
PAZARTESİ 08:00 08:50
09:00 09:50 Mikro Denetleyiciler B Lab III F.ÇAĞLAR
10:00 10:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ Mikro Denetleyiciler B Lab III F.ÇAĞLAR
11:00 11:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ Mikro Denetleyiciler B Lab III F.ÇAĞLAR
13:00 13:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Elektromek. Kumanda Sistemleri Elab
14:00 14:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Elektromek. Kumanda Sistemleri Elab
15:00 15:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Elektromek. Kumanda Sistemleri Elab
16:00 16:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ
SALI 08:00 08:50 Ölçme Tekniği Elab
09:00 09:50 Ölçme Tekniği Elab
10:00 10:50 Ölçme Tekniği Elab Elk.Enerjisi İletimi ve Dağıtımı Elab
11:00 11:50 Ölçme Tekniği Elab Elk.Enerjisi İletimi ve Dağıtımı Elab
13:00 13:50 Doğru Akım Devre Anlz. Elab Elektronik Devre Tasarımı Elab
14:00 14:50 Doğru Akım Devre Anlz. Elab Elektronik Devre Tasarımı Elab
15:00 15:50 Doğru Akım Devre Anlz. Elab Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
16:00 16:50 Doğru Akım Devre Anlz. Elab Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
ÇARŞAMBA 08:00 08:50
09:00 09:50 Sayısal Elektronik Blab-II E.BAYSAL
10:00 10:50 Sayısal Elektronik Blab-II E.BAYSAL
11:00 11:50 Sayısal Elektronik Blab-II E.BAYSAL
13:00 13:50
14:00 14:50
15:00 15:50 Girişimcilik 01 K.ORMAN
16:00 16:50 Girişimcilik 01 K.ORMAN
PERŞEMBE 08:00 08:50
09:00 09:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-I C.B. KARGI
10:00 10:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-I C.B. KARGI
11:00 11:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-I C.B. KARGI
13:00 13:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Asenkron ve Senkron Makinalar B Lab III
14:00 14:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Asenkron ve Senkron Makinalar B Lab III
15:00 15:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Asenkron ve Senkron Makinalar B Lab III
16:00 16:50 Matematik 03 E.BİLİCİ Asenkron ve Senkron Makinalar B Lab III
CUMA 08:00 08:50 Elk. Enerji Santrallerı 02 Elektrikte Sistem Analizi ve Tasarımı Elab
09:00 09:50 Elk. Enerji Santrallerı 02 Elektrikte Sistem Analizi ve Tasarımı Elab
10:00 10:50 Güç Elektroniği Elab
11:00 11:50 Güç Elektroniği Elab
13:00 13:50 İş Sağlığı ve Güvenliği 03 F.BİROL
14:00 14:50 İş Sağlığı ve Güvenliği 03 F.BİROL
15:00 15:50
16:00 16:50

 

PAZARLAMA VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ
HALKLA İLİŞKİLER PROGRAMI
 HAFTALIK DERS PROGRAMI
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM PROGRAMI                 1. SINIF HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM PROGRAMI                         2. SINIF
GÜN. GİRİŞ ÇIKIŞ DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM. DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM.
PAZARTESİ 08:00 08:50
09:00 09:50 Yönetim ve Organizasyon 09 B.DAĞLI
10:00 10:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ Yönetim ve Organizasyon 09 B.DAĞLI
11:00 11:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ Yönetim ve Organizasyon 09 B.DAĞLI
13:00 13:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Halkla İlşkiler Uygulamaları 09 B.DAĞLI
14:00 14:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Halkla İlşkiler Uygulamaları 09 B.DAĞLI
15:00 15:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Halkla İlşkiler Uygulamaları 09 B.DAĞLI
16:00 16:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Halkla İlşkiler Uygulamaları 09 B.DAĞLI
SALI 08:00 08:50
09:00 09:50 Genel İşletme 08 A.ÖZDEMİR
10:00 10:50 Genel İşletme 08 A.ÖZDEMİR
11:00 11:50 Genel İşletme 08 A.ÖZDEMİR
13:00 13:50 Halkla İlişkilerin Temelleri 09 B.DAĞLI
14:00 14:50 Halkla İlişkilerin Temelleri 09 B.DAĞLI
15:00 15:50 Halkla İlişkilerin Temelleri 09 B.DAĞLI Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
16:00 16:50 Mesleki Yabancı Dil-I 02 T.Ö.SÖKMEN
ÇARŞAMBA 08:00 08:50
09:00 09:50 Müşteri İlişkileri Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ
10:00 10:50 Müşteri İlişkileri Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ
11:00 11:50 Müşteri İlişkileri Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ
13:00 13:50 Etkili ve Güzel Konuşma 08 B.DAĞLI
14:00 14:50 Etkili ve Güzel Konuşma 08 B.DAĞLI
15:00 15:50 Pazarlama Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ Girişimcilik 01 K.ORMAN
16:00 16:50 Pazarlama Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ Girişimcilik 01 K.ORMAN
PERŞEMBE 08:00 08:50
09:00 09:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-I C.B. KARGI
10:00 10:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-I C.B. KARGI Kriz Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ
11:00 11:50 Bilgi ve İletişim Teknolojisi Blab-I C.B. KARGI Kriz Yönetimi 09 İ.GÜLÜŞ
13:00 13:50 İletişim 10 B.DAĞLI Metin Yazarlığı 09 İ.GÜLÜŞ
14:00 14:50 İletişim 10 B.DAĞLI Metin Yazarlığı 09 İ.GÜLÜŞ
15:00 15:50 İletişim 10 B.DAĞLI
16:00 16:50
CUMA 08:00 08:50
09:00 09:50 Grafik ve Tasarım Blab-II İ.GÜLÜŞ
10:00 10:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR Grafik ve Tasarım Blab-II İ.GÜLÜŞ
11:00 11:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR Grafik ve Tasarım Blab-II İ.GÜLÜŞ
13:00 13:50 Örgütsel Davranış 02 İ.GÜLÜŞ
14:00 14:50 Örgütsel Davranış 02 İ.GÜLÜŞ
15:00 15:50
16:00 16:50

 

 BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ
BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI
HAFTALIK DERS PROGRAMI
BÜRO YÖNETİMİ PROGRAMI 1. SINIF BÜRO YÖNETİMİ PROGRAMI  2. SINIF
GÜN. GİRİŞ ÇIKIŞ DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM. DERSLER DRS.NO ÖĞR.ELEM.
PAZARTESİ 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
11:00 11:50 Yabancı Dil-I Online R.KORKMAZ
13:00 13:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Araştırma Yön. ve Teknik. 08 A. ÖZDEMİR
14:00 14:50 Türk Dili -I Online H.D.YILMAZ Araştırma Yön. ve Teknik. 08 A. ÖZDEMİR
15:00 15:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Teknoloji Kullanımı 08 A. ÖZDEMİR
16:00 16:50 Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi-I Online N.KILAVUZ Teknoloji Kullanımı 08 A. ÖZDEMİR
SALI 08:00 08:50
09:00 09:50 Genel İşletme 08 A.ÖZDEMİR
10:00 10:50 Genel İşletme 08 A.ÖZDEMİR
11:00 11:50 Genel İşletme 08 A.ÖZDEMİR
13:00 13:50 Ticari Matematik 01 E.BİLİCİ Protokol ve Sos. Dav. Kural. 08 A. ÖZDEMİR
14:00 14:50 Ticari Matematik 01 E.BİLİCİ Protokol ve Sos. Dav. Kural. 08 A. ÖZDEMİR
15:00 15:50
16:00 16:50
ÇARŞAMBA 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50
11:00 11:50
13:00 13:50 Etkili ve Güzel Konuşma 08 B.DAĞLI
14:00 14:50 Etkili ve Güzel Konuşma 08 B.DAĞLI
15:00 15:50 Girişimcilik 01 K.ORMAN
16:00 16:50 Girişimcilik 01 K.ORMAN
PERŞEMBE 08:00 08:50
09:00 09:50 Büro Yönetimi 08 A. ÖZDEMİR
10:00 10:50 Büro Yönetimi 08 A. ÖZDEMİR
11:00 11:50 Büro Yönetimi 08 A. ÖZDEMİR
13:00 13:50 Muhasebe 08 A. ÖZDEMİR
14:00 14:50 Muhasebe 08 A. ÖZDEMİR
15:00 15:50 Muhasebe 08 A. ÖZDEMİR
16:00 16:50
CUMA 08:00 08:50
09:00 09:50
10:00 10:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR
11:00 11:50 Temel Hukuk 01 A.ÖZDEMİR
13:00 13:50 Örgütsel Davranış 02 İ.GÜLÜŞ
14:00 14:50 Örgütsel Davranış 02 İ.GÜLÜŞ
15:00 15:50 İş ve Sosyal Güv.Hukuku 08 A. ÖZDEMİR
16:00 16:50 İş ve Sosyal Güv.Hukuku 08 A. ÖZDEMİR